Sayfalar

25 Temmuz 2013 Perşembe

akıl akıl gel kıçıma takıl!

adamın biri çıkmış hamileler sokakta dolaşmasın diyor..

valla haklısın beyamca! çıkmayalım biz sokağa..ne o öle kocaman bi göbek hiç estetik diil..hem zaten bu sıcaklarda işe gelmek için otobüse falan binmek zorunda kalıyoruz..ne kadar zor biliyo musun? hadi beni senin önerdiğin gibi beyim bu aralar işe bırakıp alıyo ama beyi araba sahibi olmayan kadınların suçu ne? hem biliyosun hamile kalmadan önce bir takım aktivitelerimiz oluyo..e karın şişince herkes anlıyo ki bu kadınlar bu aktiviteleri yapmışlar! abooo! tövbe tövbe..

bu durumda beyamcacım bence kadın milleti hamile ise ve henüz tam anlamıyla bi şeriat devleti olamadığımız için çalışması hala engellenmediyse ya da çalışmak zorundaysa bu kadınların sosyal haklarının genişletilmesi lazım..

şöle ki beyamcacım..doğum izni hamileliğe 4 ay kala başlasın zira 5. aydan sonra karın çok hızlı şişiyo! mazallah insancıkların akıllarına muzur şeyleri getirmenin ve estetik açıdan göz zevklerini bozmanın bi manası yok! hem ayrıca dediğim gibi herkes beyinden kaynaklı bi makam arabasına sahip diil..kapiş?

doğumdan sonra da beyamcacım en az 6 ay emzirmek gerekiyo sabileri..e emziremeyince noluyo? hadi bebekler mamaydı pompalanmış stoklanmış anne sütleriyle falan idare ediyo..peki ya yeni doğum yapmış analar? ah beyamcam ahhhh..onların hali içler acısı! bi kere o memelerde sütler birikiyo! oluyo mu sana kafam kadar memeler! ayyy karşıdan görenlerin halini bi düşün! koca koca memeli bi kadın! hiii ne ayıp! tövbe tövbe....hadi bak ben 6 ay diim sen 1 yıl de doğumdan sonra da iznin uzatılması lazım! yoksa mazallah evlerden ırak, ne biçim düşüncelere, estetik kaygılara neden oluruz!

şimdi beyamca..biz hamile kadınların nereden baksan toplamda en az bir 1.5 yıl izne ihtiyacımız var ki kaportayı toplayabilelim, estetik kaygılara yol açmayalım ayrıca hamile kalmak için yaptığımız aktivitelerin izini de silmiş olalım ki anlaşılmasın dışardan!

henüz kadın dediğin çalışmaz demediğin için ben çalışan bi hamilenin gözünden değerlendirdim senin demeçlerini beyamca..hee eğer dersen ki kadın çalışmaz o zaman valla kırar dizimi otururum evimde..ama bak öte yandan üç çocuk beş çocuk falan diyosunuz o iş yatar beyamcacım zira bu çocuklar saksıda suyla büyümüyolar para da lazım! onu da başbakana sen açıklayıverirsin..benim sizin zihniyete verebileceğim akıl ancak bu kadar!

2 yorum:

nugili hayat dedi ki...

Ay tabii ya, ne gerek var çalışıyorsun, hatta üreme de, hatta yok ol bakayım. Bence kkadınları komple yok etsin rahatlasın bunlar. Sonrada artık birbirlerini......:)))

pelin dedi ki...

ahahahaaa :) valla şu an öle uykum var ki sokağa çıkmamak işime gelir!