Sayfalar

3 Nisan 2015 Cuma

sistem eleştrisi!

ahahaha başlık çok havalı oldu ama konu aslında gıybet!

bildiğin dedikodu yapcam valla, tutmayın!

ben anne - bebek - çocuk bloglarını okumayı çok severim..ya da severdim diyelim..çünkü eskiden insanlar çocuklarıyla neler yaptıklarını veya çocuklarının sevimli, şapşal, yaramaz hallerini anlatırlardı..ve sonra bu işin de boku çıktı!

şimdi bu bloglara bakıyorum da ya didaktik, uzman görüşü yazıları ya da reklamlar!

ay vallahi sıkıldım!

mesela..

çocuğun yemek yemiyor..açıyorsun gugıla "çocuğum yemek yemiyor" yazıyorsun..sonsuz bilgi kaynakları arasında çook fazla blog sayfası da karşına geliyor..

yazılar aynen şu:

"oğluşum/kızçem önceden yemek konusunda çok sorun çıkarıyordu..neyse ki atlattık. :)  bakın uzmanlar bu konuda neler diyor: bıdıdbıdıdıdbıdıdıbıdıdı.....neticede zorlamayın, nasılsa yerler. sevgiler! :))))))"

ya arkadaşım..anlamadığım şey şu: sen çocuğun yemek yemiyorken hiç mi deli olmadın? aç bu çocuk diye hiç mi söylenmedin? direkt uzmanların dediklerini yaptın da mı yedi? yahu çocuğun yemek yesin diye neler yaptın onları anlatsana! mum ışığında sofra mı kurdun? çorbasından zeytinyağlısına eksiksiz mi hazırladın? "aaa garaja kuş girmiş" mi yaptın? "oooo hadi uçak geliyo" mu yaptın? ay naaptın anlatasana ya!? ben o uzman görüşünü bir çok forumda, portalda zaten bulurum..bana "gerçek" görüş lazım!

sonra..

bir de etkinlik zımbırtıları var..ay geçen hafta bütün ig ve bloglar vialand ile dolmuştu yahu! uzuuun bi süre vialand fotosu göresim yok, adını duyasın yok! ondan evvel de sinema etkinliği vardı..ya bi de hiç dikkat etmiyolar mı bu etkinlik bizim velede uygun mu diil mi diye? bütün olay görmek ve dahası görülmek mi?? yahu kırkı yeni çıkmış bebeğini o galaya götürmüş insan vardı ayol! bi de evde tv açmıyormuş da bu daha büyük ekranmış diye pek de zararı olmayacağını düşünmüş de getirmiş, zaten mızırdanır mızırdanmaz ussssuuuulca çıkmışlar! ya bu nası bir sosyalleşme hırsıdır arkadaş ya?! yahu ben 32 yaşımda halimde sinemaya gittiğimde keşke biraz sesi kıssalar diyorum, gözlerim, kulaklarım yoruluyor henüz bir kaç aylık bebek ne ızdırap çekmiştir?!  akıl fikir biraz yahu!

ay bi de şu bardabas kutularına hastayım..sanırım göndermedikleri sosyal medya selebritisi kalmadı! kutulardaki aktiviteler iki yaştan başlıyor..ama daha yaşına gelmemiş bebeye bile gönderdiler! şahane marka stratejisi! "küçük bebenizi bi anda iki yaşına getirmeniz için bizi seçin!" saçmalık!

bu anne milleti çok hırslı..en bakımlı benim, en iyi anne benim, kocası tarafından en çok sevilen benim, en çok benim takipçim var, firmalar en çok benim peşimden koşuyor, benbenbenbeeen!!!!!

bi durun! yavaş olun ya!

hem hiç düşündünüz mü poz poz fotoğraflarını 128390218492189 kişiyle paylaştığınız bebeleriniz bundan memnun olacak mı ilerde?!

acaba ilerde şu diyaloglar mı olacak:

"üfff berkesuuuuu bi kere ben bebeyken benim 12930284923 takipçim varmış!"
"asıl sen sus hüllocan! benim de 12314364375673489 takipçim varmış!"

5 yorum:

Selin dedi ki...

Teee başından sonuna kadar her kelimene katılıyorum Pelinikom.

Anne Gazetesi dedi ki...

Hahhaa çok komiksin :)))
Valla katılıyorum da bi şeye takıldım ben. Benim hiç öyle pesimden koşan, bana ürün gönderen markalar yok, onu n'aapcaz? E ben dediğin gibi yazmak yerine hala aylık gelişim bilgisi falan yazıyorum ondan mı acep? He he heee

Gulsah Onen dedi ki...

Hep reklam kokan hareketler bunlar işte heheheh eskiden sadece bilgi amaclı blog acılırdı simdi reklam alayım para kazanayım derdi cok fazla çoğunun bloglarında normal yazı bile yok sadece reklam yazıları var ne diyelim herkesin kendi tercihi :)

pelin arin dedi ki...

hep pr bunlar hep! :)

sevda alphan dedi ki...

gelin benim syfama reklam neyim yok bol bol mama var:)))) kurabiyeninadresi.blogspot.com şiişşşt pelin annen olduğumu söyleme aile sırrı:))