Sayfalar

23 Ocak 2011 Pazar

nikah işlemleri!evet herşey şu yukarıda görmüş olduğunuz defter için!

nikah işlemlerini çarçabucak yapacağını sanan arkadaşlara bu yazı da kapak olsun!

arkadaşlar öncelikle gidin patronuzla konuşun ve o gün sizi unutmasını rica edin, zira bütüüüün bir gün tek bir işiniz olacak: nikah işlemleri. öncelikle sabahın köründe belediyece belirlenmiş olan bir sağlık ocağına gidiyorsunuz ve sağlık raporunuz için gereken kan verme ve göğüs röntgeni işlemlerinizi hallediyorsunuz. yani bu iş bu noktada kanınızı emmeye başlıyor! bu işlemin ücreti 140 TL. orada işiniz kalabalık diilse yarım saat kadar sürüyor ve sonra size saat 14.30 civarında raporunuzu teslim edebilecekleri müjdesini veriyorlar. siz de mal mal "bu kadar saat napcaz yau?!" die bakakalıyosunuz. mesela ben bu zamanı yeni bir yemek takımı alarak, gereksiz bir çok alışveriş yaparak ve nişanlımı deli ederek geçirdim. :S

olley saat 14.30 oldu! raporu aldınız mı peki? hayırrrrrr! 15.00'da vereceklerini müjdelediler! neyse hadi son yarım saat ve rapor elinizde! şükürler olsun sağlıklısınız, bütün testleriniz negatif ve siz nasıl olur da bu kadar negatif bi adamla evlenirim geyikleri yapmaktasınız! :)

sonra ki adım: belediye sağlık işleri departmanı. buraya gidiyosunuz. doktor size koftiden bi bakıyo "ilaç kullanıyo musunuz?" gibi abuk sorular soruyor. tabii ki "hayır" diyosunuz ve sonra raporu onaylatmak için diğer odaya geçiyosunuz. "hayırlı uğurlu olsun" temennileri ile raporunuz onaylanıyor.

daha sonra hooop kendinizi nikah dairesinde buluyosunuz. veeee dananın kuyruğu bu noktada kökünden kopuyo! öncelikle, değerli arkadaşlarım, kendinizi "emin misiniz? son kararınız mı? ehe ehe" gibi eblek espriler yapan memurlara hazırlayınız. kafanızdaki gün ve saati sölüyosunuz veeeee o istediğiniz gündeki istediğiniz saatin dolması gibi bir sürprizle (!) karşılaşıosunuz! (la 13.45'de nikah mı olur?! bu sabah 8.00'da kuaförde olmak demek!!!!! grrrr!!!) neyse efenim içinizden hidayet türkoğluvari bir "moraller gayet iyi!" cümlesi savuruyosunuz ve size verilen saate razı oluyosunuz. bu arada işleminizi yapan memur fotoğraflarınızı size kestiriyo, biçtiriyo ve garip esprilerine devam ediyor! :S 60 TL dosya, cüzdan parasını da alıyolar bu arada.

sonra memurun size verdiği kağıt ile vezneye gidiyosunuz. "amaaaaaan 15 dakikalık iş zati nikah fiyatı ne kadar olacak ki 50-60 filan" diye konuşurkeeeeen veznedeki adamın "450 TL!" demesiyle mavi ekran veriyosunuz. bu arada adam size pişkin pişkin "üsküdar belediyesi şu kadar, zaten en pahalı bizimki" diyebilir, aman bu durumda sakin olun arkadaşlar!

velhasıl kelam, bir nikah işlemleri silsilesi bize 600 TL'ye patladı. aradaki taksi, yeme-içme paraları hariç tabii ki! sanırım bir ara "evlenecek çiftlerin kaz olarak görülmesi" üzerine bir yazı yazacağım. la daha evlenmeden parayı tüketiyoz, evlenince neyle geçincez acaba?!

bu arada altın takan altın bulsun! ;)

ps. fiyatlar kadıköy ilçesi için geçerlidir, haberiniz olsun!
ps.2. resim çoook fena ama google görsellerde evlilik-nikah-aile cüzdanı resmi yok!

Hiç yorum yok: